Novembra Liktenis 2011 – tumšās mākslas izstāde un koncerts. (26.11.2011)

Did you find a sequence?

Oktobra – Novembra mēneši baltu un indoeiropiešu tradīcijā ir veļu laiks, proti, laiks, kad atceras mirušos, tas ir laiks introspekcijai. Jau trešo reizi galerija “Slazds” novembra beigās atver tumšās mākslas laboratoriju ar šajā žanrā strādājošo mākslinieku izstādi un tumšās mūzikas koncertu izstādes atklāšanā. Galerija „Slazds” sadarbībā ar subkultūras partizāniem „P3LICAN” aicina uz tumšās mākslas izpausmēm – piedalīties / paskatīties / paklausīties.

PIEDALĪTIES: izstādes atklāšanā ar oficiālo un neoficiālo daļu sestdien – 26. novembrī.
Galerijā “Slazds” – neoficiālā daļa māksliniekiem ar pašbrūvētās degdziras degustāciju.
Oficiālā daļa (Z. A. Meierovica bulvāris 12) – priecēt acis un iesaistīties iluzionistu Pecolli burvību spēlēs.

PASKATĪTIES: tumšās grafikas / glezniecības / foto mākslinieku iesniegto darbu kopsavilkums tiks nodots publikas apskatei ar izstādes atklāšanu 26. novembrī.

PAKLAUSĪTIES: koncerts Nabaklab. Koncepcija – tumšā mūzika, no gotiski melnas un elegantas līdz kosmiski ēteriskiem ceļojumiem ar meteorītu lietu.

Life’s Edge (LT)
Tesa
NightTales
Cat from Japan
Dj Sinisters
Dj Dr.Scaarons

“Tumšā māksla” ir 20.gs. produkts. Dažkārt to dēvē par “gotisko”, “metafizisko”, vai “nemiera mākslu”; tā ir ļoti tehniska no formālā, bet intraverta – no garīgā vai intelektuālā viedokļa lūkojoties. Vai tā ir subkultūra, citiem vārdiem – mazākuma, garīgo meklētāju, vai vienkārši – šizofrēniķu pašizpausme? Nē – modernās skaidrojošās vārdnīcas teiks, ka “Tumšā māksla” (Dark art) ir meinstrīms, jeb galvenais virziens visās vizuālās mākslās. Tas nozīmē, ka „Tumšās mākslas” elementus atrodam kino, reklāmā, kolāžās un dizainā.

Iluzionisti Dace un Enriko Pecolli specializācija ir oriģinālas izrādes ar ziepju burbuļiem, komiskā iluzionisma un tērpu transformācijas izrādes, mikromaģija un plaša spektra specefekti. Tumšo mākslu maģiskā un metafiziskā izpausme ilūziju spēlēs.
http://www.pecolli.lv/

Life’s Edge ir lietuviešu down-tempo / gothic metal grupa, kuras aizsākums datējams ar 2008 gadu. Tagad tā izaugusi līdz sešu cilvēku sastāvam. Grupas skaņa ir melni plašas amplitūdas ģitāru rifi kombinācijā ar maigākām taustiņu melodijām. Intriģējoša apvienība ar nopietnu attieksmi pret mūziku pasaules līmeņa izpildījumā.
http://www.last.fm/music/Life%27s+Edge
http://www.myspace.com/lifesedgeofficial

Tesa ir Latvijas dzīvā atmospheric sludge / post-metal leģenda, kas sevi izcili parādījusi arī plašajā pasaulē. Jaunākais albums ir jau tepat pie vārtiem. Trīs vīri rada tik masīvu skaņu, ka nogāž klausītāju kā meteorītu lietus.
http://www.myspace.com/tesaband
http://www.last.fm/music/Tesa

NightTales ir Jelgavas elegantais symphonic metal / gothic rock ar operas vokālu. Samērā neilgajā pastāvēšanas vēsturē no 2009. gada pamanījusies iekarot klausītāju uzmanību un nominēta Latvijas Metal mūzikas Gada balvai 2010 par labāko vokālu.
http://www.draugiem.lv/nighttales

Cat from Japan ir ģitārburvis, kas savu unikālo skanējumu rada izmantojot ģitāru un cilpu procesoru. Katru reizi unikāls materiāls, kas aizved klausītāju kosmiski ēteriskos ceļojumos.
http://www.draugiem.lv/draugiemlvmusicmusicianphpmid8/

Dj Sinisters
Dj Dr.Scaarons

Ieeja neoficiālajā daļā galerijā „Slazds”: ar ielūgumiem.
Ieeja oficiālajā daļā Nabaklab: 3 Ls, ielūgumu īpašniekiem – bezmaksas.
Izstādes apskate galerijā „Slazds”: bezmaksas.

Sākums: 18:00 galerijā „Slazds”, 20:00 Nabaklab.

Sekojiet informācijai:
http://www.makslasgalerija.lv
http://p3licanwebzine.blogspot.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s